Ana Sayfa
Özgeçmişi
Aldığı Ödüller
Konuşmaları
Şiirleri
Videolar
Fotoğraf Albümü
GÖR PROJESi
Bağlantılar
Avrupa Türk Birliği
MUHSİN YAZICIOĞLU ŞEHADETİ İLE İLGİLİ KİM NE DEDİ? / MUHSİN YAZICIOĞLU ŞEHADETİ İLE İLGİLİ KİM NE DEDİ?

Ebedi Siyasi Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadet haberi siyaset dünyasında büyük üzüntü yarattı.

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Sayın Muhsin Yazıcıoğlu, büyük bir vatansever olarak kendisini milletine adamış, prensipli, ilkeli, dürüst, yiğit bir Anadolu çocuğu olarak hep bilinmiştir. Ben de öyle bilmişimdir” dedi.

 

TBMM Başkanı Köksal Toptan, “Bundan sonra hepimize düşen, sevgili Muhsin Yazıcıoğlu`nun gittiği yolda, savunduğu ilkeler etrafında milletimizin birliği beraberliği ve huzuru için mücadele vermektir. Ne büyük insandı ki kazasında ve vefatında milletimizi birleştirdi” dedi.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Acımız, üzüntümüz büyüktür. Milletimizin varlığı, birliği ve geleceği konusunda çok büyük hizmetler sunmuş bir dava insanının, demokrasinin önemli bir müessesesi olan seçimler arifesinde görevinin başında, bir seçim toplantısından diğer bir seçim toplantısına giderken hayatını kaybetmiş olması milletimiz açısından çok üzücüdür. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu Bey ve değerli dava arkadaşları demokrasimizin şehididirler” dedi.

 

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Yazıcıoğlu`nun vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “Büyük bir vatansever, büyük bir vatan evladı, millet için çok acı çekmiş, ıstırap çekmiş büyük bir vatanseveri kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz” dedi.

 

İstanbul Valisi Muammer Güler, Yazıcıoğlu`nu idarecilik döneminden tanıdığını ifade ederek, “5 yıllık İstanbul Valiliği görevim süresince her zaman bizlere yardımcı olup, arkamızda oldu. Her zaman birleştirici vasfı olan Yazıcıoğlu`na rahmet diliyorum. Bu milletin her ferdi, bu acıyı hissetmiştir. Başımız sağ olsun” dedi.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Yazıcıoğlu`nun, hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun herkesin gönlünü kazanmış, milliyetçi ve muhafazakar hayatını ideallere adamış bir insan olduğunu ifade etti.

 

Eski TBMM Başkanı ve Manisa Milletvekili Bülent Arınç, Muhsin Yazıcıoğlu ile çok yakın ilişkileri bulunduğunu, yıllardır “kardeş gibi” olduklarını anlatarak, Türkiye`nin çok önemli bir siyaset adamını yitirdiğini ifade etti.

 

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Yazıcıoğlu`nun vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “O sıradan bir siyasetçi değildi. Yüzlerce, binlerce gencimize yeni ufuklar açmış, onları etrafında toplamış büyük bir dava adamıydı” dedi.

 

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Yazıcıoğlu`nu 1974`ten beri tanıdığını belirterek, “Benim de reisimdi, benim de başkanımdı. Gerçekten yeri doldurulamayacak bir insan” dedi.

 

AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, “Anadolu`muzun yiğit bir evladı, vatanı, milletini seven, büyük çileler, acılar, ıstıraplar çeken bir insandı. Düzgün bir siyaset çizgisi vardı. Doğru bildiğini yapma gayretindeydi” diye konuştu.

 

AKP Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, yıllarca bu ülke için çile çekmiş, hayatını bu ülkede yaşayan insanların geleceğine, mutluluğuna harcamış, inancı doğrultusunda eğilmeden, bükülmeden hareket eden değerli bir vatan evladını kaybettiklerini söyledi.

 

Eski Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, Yazıcıoğlu`nun bulunacağı yönünde gündüz saatlerinde az da olsa bir ümit taşıdıklarını bildirerek, “Ümidimizi muhafaza ettik ama olmadı. Karakterli, sırtımızı her zaman verebileceğimiz bir kardeşimizi, dostumuzu kaybettik. Acılarımızın derinliğini, hatıralarımızın büyüklüğünü içimizde hep muhafaza edeceğiz” dedi.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Yazıcıoğlu`nun inandığı değerler uğruna mücadele ederken ciddi badireler, sıkıntılar yaşadığını, buna rağmen ilkelerinden ve değerlerinden asla taviz vermediğini belirterek, “Üzüntümüz büyük, acımız tazedir” dedi.

 

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan çok genç yaşta memlekete hayırlı hizmetler yapacağından emin oldukları bir kardeşlerini kaybettiklerini ifade etti.

 

Eski bakanlardan Agah Oktay Güner, “Yazıcıoğlu, Allah`ın yarattığı özel bir ruhtu. Yedi yıl süren Mamak çilesini bile tebessümle karşıladı. Eğilmeden, bükülmeden yaşadı” şeklinde konuştu.

 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Yazıcıoğlu`nun vefatından büyük acı ve üzüntü duyduğunu belirterek, “33 yıllık arkadaşımdı. Bu dünyada rahat yüzü görmedi. Öyle inanıyorum ki rahatı öbür dünyada bulacak. Yine öyle inanıyorum ki bu dünyadan şehit olarak ayrıldı” dedi.

 

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, “Çok yakın dostum, değerli bir insandı. Siyasi yönü bir yana, aynı zamanda bir gönül adamıydı. Birlik, beraberlik ve Türk camiası için çalışmıştı. Can yaratana aittir. Kadere teslim olmak gerekir” dedi.

Konuşma Tarihi: Geri Dön
Muhsin YAZICIOĞLU http://www.bbp.org.tr/muhsinyazicioglu