Ana Sayfa
Özgeçmişi
Aldığı Ödüller
Konuşmaları
Şiirleri
Videolar
Fotoğraf Albümü
GÖR PROJESi
Bağlantılar
Avrupa Türk Birliği
Sevda Türküsev / Muhsin Yazıcıoğlu

Yazması ne zor bir yazı ne zor cümleler…
 
Şu saate kadar hep BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve yanındakiler ile ilgili iyi bir haber bekledim. Ne güzel “hayattalar” diyerek başlık atacaktım ve döktürecektim cümleleri.
 
Ama maalesef şu saate kadar henüz enkaza ulaşılamadı ve geçen 28 saati ve hava şartlarını düşündükçe “Allah’ım ne olur bir mucize” diyorum.
 
Fakat helikopterin düştüğü yerde kar yağışı bir saatte enkazın üzerini öyle bir kaplar ki o enkaza ulaşmak ne kadar mümkün oda ayrı bir konu. 
 
“Allah’tan ümit kesilmez” diyerek bekliyoruz. Dünden bu yana Muhsin Yazıcıoğlu hakkında acaba kötü bir şey hatırlıyor muyum diye düşündüm ama ben bulamadım. Hep düzgün bir adam olarak karşımızdaydı hiç çirkin tartışmaların içine girmediğini hatırlıyorum.
   
Yedi buçuk yıl hapis yatmıştı ve mutlaka o hapis hayatında bazı eziyetlere maruz kalmıştı ama ben hiçbir zaman ağzından devletini kötüleyecek aşağılayacak cümleler çıktığını duymadım.
 
Ve benim özellikle üzerinde durduğum düzgün Müslüman kimliğini de üzerinde en iyi şekilde taşıyordu.
 
İşte dünya bu kadar! Bir anda insanın hayatı bitebiliyor veya bir insanın başına gelenlerle birçok insanın hayatı nasıl değişebiliyor. Sonra da durup düşünmek lazım dediğimizi bu kadar hırs ve ihtirasın hangi mantığa sığdığını sorduğumu hatırlıyorum.
 
Her zaman siyasetçilerin iktidar hırslarıyla kendilerinden geçmelerine bir anlam veremediğimi söylerim. İşte “ölüm” denen gerçek insan hayatının en önemli gerçeğidir. Gerisi hepsi yalan ve hikaye.
 
Muhsin Yazıcıoğlu şayet iktidar olsaydı değişir miydi bilmem ama bu zamana kadar ki haliyle ben onu diğer siyasetçilerden hep ayrı tutmuşumdur ve hatta onu bir siyasi lider olarak bile görmemiştim. Her zaman mağrur- ılımlı- sevecen- üslubu düzgün- hassas cümleler kuran açıkçası “ Orası burası oynamayan” bir kişiliğe sahip(ti).
 
Hele o "Üşüyorum" şiirini dinlerken tüylerim diken diken olmuştur her zaman.
 
Belki cümlelerimi geçmiş zaman olarak kullanmaktan nefret ediyorum ama şu anda ne şekilde cümle kurabilirim açıkçası bilemiyorum.
 
Evet, sıkıntılı ve umutlu bekleyiş sürüyor ama acaba Polyanayı mı oynuyoruz.
 
Ne zor bir durum…
 
“İyiler çok yaşamaz” derlermiş ya buda o hesap mı olacak? İyiler ne den fazla yaşamıyor acaba? Yoksa Allah iyi kullarını bu keşmekeş dünyadan bilerek mi alıyor? Bu dünya ya iyiler fazla mı gelmeye başladı? Bu kadar kötülük ahlaksızlık riyakarlı haksızlıkların arasında iyileri seçip yanına mı alıyor acaba?
 
İşte umutların tükenmeye başladığı şu saatlerde gene de “Takdir-i ilahi” diyerek kadere boyun eğmekten başka yapacak bir şeyimiz yok.
 
Her can bir değerdir ve o altı can'ın ateşi düştüğü yerlerei şimdi cayır cayır yakıyorken bir taraftan da bu keşmekeş hayat da devam ediyor.
 
Allah tüm kazazedelerin ailelerine, BBP'li vatandaşlarımıza insanı seven herkese sabır versin.
 
Tarihe iyi izler bırakabilmek her kişiye nasip olmaz ve şayet o istemediğimiz şey olursa Muhsin Yazıcıoğlu en güzel izleri bırakmış bir insan olarak akıllarımızda saygıyla övgüyle ve duaya kalacaktır.
 
 
www.sevdaturkusev.com

http://www.sonsayfa.com/Makaleler/Sevda-Turkusev/Muhsin-Yazicioglu.html

Konuşma Tarihi: Geri Dön
Muhsin YAZICIOĞLU http://www.bbp.org.tr/muhsinyazicioglu