Ana Sayfa
Özgeçmişi
Aldığı Ödüller
Konuşmaları
Şiirleri
Videolar
Fotoğraf Albümü
GÖR PROJESi
Bağlantılar
Avrupa Türk Birliği
Fahrettin ÖZMEN / Muhsin Abi ve Komplo Teorim

Allah (C.C.) ölümün bile hayırlısını versin.

Dik duruşu, özü sözünün doğruluğu, hiç kimseyi incitmeyen ama yeri geldiğinde gerçekleri ortaya sermekten çekinmeyen onurlu, saygıya lâyık, beyefendi ve her şeyden önce adam gibi adam Muhsin YAZICIOĞLU.

Ne olduğu bilinmeyen bir hava taşıtı kazasından bahsediliyor 30 saattir. Ama ne gariptir ki, 30 saat boyunca (bu yazıyı hazırladığım sıralarda) bir arpa boyu kadar bile yol alınamadı. İnsanın yüreği burkuluyor.

Bu ne biçim iştir yahu; ortada düşen bir helikopter var, cep telefonu ile 20 dakika boyunca konuşan bir gazeteci ve silahlı kuvvetlerimizin memleketimizin her tarafına yayılmış çok geniş kapsamlı radar üsleri olmasına rağmen 30 saattir enkaz yeri bile belirlenemeyen bir kaza var.

Komplo teorilerim var benim de.

1) Çok zorlu hayat ve siyasi mücadelelerin içerisinden gelen Muhsin Ağabeyin boş olduğuna inanmıyorum. Halk tarafından özellikle de sağ siyasi görüş içerisinde haddinden fazla seveni var. Ama, makus kader onu eski siyasi oluşumundan ayırarak kendi başına yola devam etmeye mecbur etti. Zannımca; AKP ve MHP içerisinde çatlamalar ve görüş ayrılıkları olduğunda ilerleyen zaman içerisinde ilk durak BBP olacaktı. Çünkü, görünen köy kılavuz istemiyor. Siyasetteki altın kuralların başında halkın görünen ve görünmeyen siyasi düşüncelerinin analizi gelir. Analizlere göre de, BBP ve Muhsin YAZICIOĞLU halk tarafından çok fazla sevilmesine ve takdir edilmesine rağmen bir türlü şaha kalkamıyordu. Ama, zaman gelecek keser dönüp sap dönecek. Bu halde ise şahlanan bir oluşum hazır kıta bekliyor olacak. Tepkiler oluştuğunda Muhsin Abi önderliğindeki BBP işte o zaman parlayışını gerçekleştirecek vegeçmişte AP, DYP, ANAP ve son dönemimizde AKP gibi şahlanacaktı. Acaba diyorum, gelecekte olacaklar önceden hesaplandı da, sabotaj mı yapıldı Muhsin Abi’ye. Belki de son yıllarda başına gelen trafik kazalarından şans eseri kurtuldu Muhsin Abi.

2) 112 Acil Servisi ile yaklaşık 20 dakika konuşmuş İhlas Haber Ajansı Muhabiri. Bu esnada 112’deki hanımefendi oyalamaya çalışmış ki, emniyet ve askeri birimlere hemen haber edilip ilgili telefon ve telsiz kurumlarının derhal araştırma yapması sağlanmış. Telefon görüşmesinde dikkatleri çeken bir nokta oldu. İHA muhabirinin muhabirden ziyade sanki bir köylü gibi konuştuğu dikkatleri üzerine topladı. Acaba diyorum, helikopter düşürüldü de, hedef saptırması için tam ters istikamette bir yerden gazetecinin cep telefonundan 112 aranıp bütün arama çalışmalarının hayali bir noktaya odaklanması sağlanıp, düşürülen helikopterin ve kazazedelerin yerinin bulunmaması isteniyor olabilir mi? İHA muhabirinin konuşmaları da çeldirici nitelikte geldi bana. Tabii gerçek olayın gerçek mekanında ve gerçek kişi olup şokta ise bir şey denilemez. Ama çok tuhaf bir telefon görüşmesi.

3) Acı ve düşündürücü gerçekler ortaya çıktı. Maalesef ülkemizde hiçbir teknoloji yokmuş. Uydudan takip, hava taşıtları izleme sistemleri nerede? Hani, askeriyemizin hava radarları 500-600 km yarıçapında bir alanı sürekli radarları ile tetkik ediyorlardı. Ve, bu radarlar bir çok yerde varken. Tetkik etmek sadece görüntüde o an için varsa vardır, kaybolduysa dikkat edilmiyor mu? Yoksa, radarlarda görülen cisimlerin güzergahları ve varlıkları, güvenlik kameraları gibi kayıt altına alınmıyor mu? Yoksa o teknoloji var da, kayıtlar yok mu? Yoksa bizde hakikaten hiçbir teknoloji yok mu? Hani hatırlarsanız, geçtiğimiz yıl Kuzey Irak’a yapılan operasyonlarda Askerimiz hava atıyordu “Kuzey Irak’ı BBG evi gibi gözetliyoruz” diye. Bunlar da yalanmış demek ki. Belki de, dünyanın istihbarat devi olan İsrail Başbakanı’na bizim Başbakanımız Davos çıkışı yapmasaydı helikopterin yerini bulma konusunda üstün İsrail bize yardım eder miydi acaba?

4) Kızımın Avea isimli GSM firmasından abonelikli telefon hattı var ve http://kimnerede.avea.com.tr internet adresinden kızımın o an için nerede olduğunu 300 metre yanılgıyla harita üzerinden aylık 3,00 TL karşılığında istediğim an internet olan herhangi bir yerden an be an görebiliyorum. Nasıl oluyor da 20 dakikalık bir görüşme veya sinyal yayan açık 3 adet telefon varken nasıl oluyor da 1 km. eninde ve 30 km. uzunluğunda bir alan belirleniyor GSM şirketleri tarafından. Aklım almıyor inanın.

İnanın benim bir türlü aklım ermedi bu işe. Ortada hakikaten derin bir muamma var. Kar, kış, tipi sis filan hikaye gibi geliyor bana. O insanlar, acı içerisinde ölmedilerse gelin benim yanıma. Hele, İHA muhabirinin telefonda çok üşüyorum demesi, kanımı dondurdu. Aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor. O insanların hepsinin yaralı hallerinde canlı canlı donarak öldüklerine hiç şüphem kalmadı artık. Yoksa, bu mevsimde dağda çoban da olmaz ki yaralıları kurtarıp kulübesinde ağırlasın.

Devletimiz çok büyük ve güçlü. Az daha sabır, belki 3-5 güne kadar bulunur enkaz. Enkaz bir şekilde bulunacak. Ama, benim kafama takılan bir nokta oldu; ne kadar yüce dağlarmış ki, 3000 kişi ve bilmem kaç tane helikopter-uçak araya araya bitiremediler koca dağı. Demek, o dağlarda bir terörist ordusu konuşlansa hiç kimsenin ruhu bile duymayacak. Ne garip.

SANKİ BİR YILDIZ DAHA KAYDI.

http://www.karamandan.com/fahrettin-ozmen/muhsin-abi-ve-komplo-teorim-3459

Konuşma Tarihi: Geri Dön
Muhsin YAZICIOĞLU http://www.bbp.org.tr/muhsinyazicioglu