GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ BUGÜN 20.45'TE KON TV'NİN CANLI YAYIN KONUĞU    -     GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
GÜRHAN, KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ’NİN ETKİNLİĞİNİN AÇILIŞINI YAPTI.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, ‘Kıbrıs Türk Kültür Derneği ve Çankaya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ‘El Sanatları Sergisi’ nin açılışını yaptı.

Emekli Büyükelçi ve Kıbrıs Türk Kültür Derneği’nin Genel Başkanı Dr.Ahmet Zeki Bulunç’la birlikte açılışı gerçekleştiren Gürhan burada yaptığı konuşmada; insanoğlunun var olduğundan beri tabiat şartlarına bağlı olarak el sanatlarının ortaya çıktığını belirterek; “El sanatları insanların ihtiyaçlarını karşılamak, örtünmek ve korunmak amacı ile ilk örneklerini vermiştir. Daha sonra gelişerek çevre şartlarına göre değişimler gösteren el sanatları, ortaya çıktığı toplumun duygularını, sanatsal beğenilerini ve kültürel özelliklerini yansıtır hale gelerek “geleneksel” vasfı kazanmıştır.” dedi.

Kutular, sandıklar, sehpalar, aksesuarlar, elbiseler, yatak çarşafları, yastık kılıfları….Evlere renk katmak için ayrıntıları gören “Çankaya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerinin yaptığı el sanatlarında kursiyerler; “Küçük dokunuşlar ve büyük mutluluklarla hayat veriyor ahşaba. Ahşap, kursiyerlerin elinden adeta yeniden hayat buluyor ve yeniden şekilleniyor boyanınca. Kursiyerler olarak gönüllerimizce renk ve desen seçerek yeni eserler ortaya koyduk” dediler.

 Kıbrıs Türk Kültür Derneği Genel Merkezi’nin Mehmet Ertuğruloğlu Toplantı Salonu’nda açılışı gerçekleştirilen serginin cumartesi akşamına kadar halka açık olacağı kaydedildi.

DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
GÜRHAN, KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ’NİN ETKİNLİĞİNİN AÇILIŞINI YAPTI.
YELİS, 'UYUM YASALARI 6 AY İÇERİSİNDE ÇIKARILMAK ZORUNDADIR'
GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
‘YENİ SİSTEMDE YETKİ MİLLETE GEÇECEK'
YANAR, 'BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İKBAL HESABI YAPMADI'
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.