GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ BUGÜN 20.45'TE KON TV'NİN CANLI YAYIN KONUĞU    -     GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “AKPM’DE TÜRKİYE ALEYHİNE OY KULLANAN MİLLETVEKİLLERİ VATAN HAİNİDİR”
Genel Başkanımız Mustafa Destici, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinde Türkiye aleyhine oy veren milletvekillerinin vatan haini olduğunu söyledi.

Genel Merkez binamızda haftalık basın toplantısında konuşan Genel Başkanımız Mustafa Destici, konuşmasına dün şehit olan Astsubayımız Emrah Çelebi, Şehit Uzman Çavuşlarımız Nezih Pırnarcı, Sedat Düzgün, Hüseyin Emre Kul ve Tekin Tekin’e Allah’tan (cc) rahmet dileyerek başladı.

Mustafa Destici, “Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Mekânları cennet ruhları şad olsun. Gazilerimize Rabbimden acil şifalar diliyorum. Şuanda bölgede kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimizin, askerlerimizin, polislerimizin, Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Hain kahpe terör örgütleri ve onun uzantılarına karşı içeride ve dışarıda yapılan bir mücadele var. Topyekûn yapılan bu mücadeleyi sonuna kadar desteklediğimizi bir kere daha ifade etmek istiyorum.” dedi.
Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi AKPM)' nin Türkiye aleyhine aldığı kararı değerlendiren Destici, “Türkiye’yi 2004 öncesi konumuna getirmiştir. Türkiye Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin 1949 yılında kurucu üyesidir. Avrupa maalesef kurucu üyesine bunu yapmıştır. Burada baktığımız zaman yine terörle ilintili olarak Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi bu kararı neden almıştır?
Şu anda terör örgütlerine karşı topyekûn yapılan mücadeleden rahatsız olmuşlardır. İkincisi de Türkiye'deki halk oylamasında ‘Evet’ kararının çıkmış olmasına bir tepkidir. Ben buradan açıkça soruyorum eğer 16 Nisan'da sandıktan ‘Hayır’ çıksaydı Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi yine aynı karar alacak mıydı? Şimdi açıkça, dürüstçe cevap versinler. Bize göre almayacaklardı. Mevcut sistemin, düzenin devamından yanalar. Bugüne kadar belli dönemlerde Türkiye'de istediklerini yaptırdılar. Avrupa Birliğine üyelik şartları adı altında. Kopenhag kriterlerinden tutun ikiz yasalara kadar Türkiye'nin aleyhinde olan, Türkiye'deki bölücü, ayrılıkçı güçleri cesaretlendiren, terör örgütlerini ve teröristleri meşrulaştırmaya yönelik bütün adımları attırmaya kalktılar. Ve bunların bir kısmında da başarılı oldular. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinin verdiği tepki bir yönüyle budur.” diye konuştu.

PKK'nın siyasi kanadı HDP’li sözde Milletvekillerinin AKPM de vermiş oldukları oyu değerlendiren Genel Başkanımız Destici, “HDP’li Milletvekillerinin de orada Türkiye aleyhine oy kullanmaları Avrupa Parlamentosu üyeleri ile HDP ve PKK'nın ortaklığının da aynı yolda yürüdüklerini de çok açık ve net bir göstergesidir. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nde Türkiye aleyhine oy kullanan sözde milletvekilleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin milletvekili olabilir mi? Hangi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin samimi Vatansever, Milletperver milletvekilleri Türkiye aleyhinde el kaldırabilir? Türkiye aleyhine el kaldırıyorsa vatan hainidir ve vatan hainlikleri de orada tescillenmiştir.Onlarla ile ilgili de gereği yapılmaldıır.” şeklinde konuştu.

Mustafa Destici, “Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi de, Türkiye'ye karşı ne kadar önyargılı olduğunu ve düşmanca, hasmane tutumlar beslediğini bu kararı ile birlikte açık ve net olarak ortaya koymuştur. Bizim hükümete, iktidara tavsiyemiz şudur: Türkiye’ye karşı adeta hasmani ve düşmanca haksız, önyargılı, çifte standartlı karar alarak kurucusu olduğumuz bir mecliste daha dün oraya başvurmuş ülkelerle aynı konuma iterek aşağılayan bu Avrupa Birliği hayal tüneli önünde beklemekten artık vazgeçilsin. Bununla ilgili millete gidilsin. Millete sorun Avrupa Birliği üyeliğine Evet mi Hayır mı? İngiltere nasıl sorduysa sizde sorun ve bunun kararını milletimiz versin. Burada milletin tercihine göre de hareket etmenin en doğru olduğuna inanıyoruz. Biz Büyük Birlik Partisi olarak başından beri Avrupa Birliği'nin bir hayal ürünü olduğunu asla Türkiye'yi buraya kabul etmeyeceklerini, Türkiye'nin zararına olan bir takım düzenlemeler, Türkiye düşmanlarını teröristleri güçlendirme adına adımlar dayatacaklarını ifade ettik. Bugün geldiğimiz noktada Büyük Birlik Partisi olarak ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı.” ifadelerini kullandı.

“Biz bunu söylerken Avrupa'yla savaşalım demiyoruz.” diyen Genel Başkanımız “Avrupa'ya düşman olalım demiyoruz. Avrupa'nın düşmanlığına rağmen, biz dost olalım ekonomik ve siyasi ilişkilerimizi geliştirelim,  kültürel ilişkilerimizi de genişletelim, ikili anlaşmalarımızı mütekabiliyet esasları çerçevesinde yürütelim. Ama şu Avrupa Birliği defterini artık kapatalım. Buradan bize fayda yok. Bugüne kadar Gümrük Birliği başta olmak üzere ekonomik olarak ağır bedeller ödedik. Siyasi ve kültürel olarak da ağır bedeller ödedik. Onun için biz artık bu defterin milletimize soralım ve bu defteri kapatalım.” dedi.

PKK'nın Kandilden sonra Sincar da ikinci bir Kandil oluşturma çabalarını daha önce de dile getirdiklerini ifade eden Genel Başkanımız, “Devletimizi yönetenler hükümet edenler de bunu dile getirdiler. Buna müsaade edilmeyeceği, izin verilmeyeceği söylenmişti.  Bu sözün gereği dün yapıldı. Bir kararlılık ortaya kondu. Sincar, Kuzey Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki PKK, PYD ve YPG hedefleri vuruldu.  Vurulmaya da devam etmeli ve mutlaka yok edilmelidir. Bu hamleye ilk ses Amerika Birleşik Devletlerinden geldi. Rahatsız olduklarını derin endişe duyduklarını ifade ettiler. Bu açıklamalar Amerika Birleşik Devletleri'nin çekiç güçten bu yana hain katil ve kahpe PKK terör örgütüne açık desteğini, onun hamisi olduğunu, onun kullanıcısı, koruyucusu ve destekçisi olduğunu gösterdi.  Biz bunu biliyorduk bir kere daha net bir şekilde Amerika Birleşik Devletleri bunu açıklayarak da ortaya koymuş oldu.” şeklinde konuştu.

Destici, “Özellikle o bölgede CENTCOM ile Black Water gibi özel güvenlik ve istihbarat birimleri PKK’ya destek veriyorlar. Amerika Birleşik Devletleri adına bölgede iş yapan bu iki kurumun en önemli görevlerinin başında PKK'ya PYD’ye ve YPG’ye her türlü desteği vermek onu korumak ve kollamak, ona şemsiye vazifesi yapmaktır. Bu açıklamalarla bu netleşmiş oldu. Amerika Birleşik Devletleri şunu bilsin ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne Kuzey Irak’ta ne Suriye'nin Kuzeyinde ne de Türkiye'de PKK'nın YPG’nin ve PYD’nin varlığını müsaade etmeyecektir ve kökü kazınana kadar da ona karşı operasyonlar devam edecektir. Amerika Birleşik Devletleri değil cihan arkalarında olsa bizi durduramazlar. Çünkü devletimizin varlığına, ülkemizin bütünlüğünü ve milletimizin geleceğine kast eden hainler kahpe korkak teröristler elbet bir gün hak ettiği ceza ile karşılaşacaklar.” ifadelerini kullandı.

Destici, “Hem Suriye'nin kuzeyinde hem Kuzey Irak'ta Amerika Birleşik Devletleri'nin desteğiyle ciddi bir yapılanma içerisine girdiler. Belli bölgeleri kontrol altına aldılar ya da kontrol eder duruma geldiler. Türkiye bunu kabullenmiş değildir. Elbette bu yapılan operasyonlarda bunun kabul edilmediğinin açık ve göstergesidir.
Amerika Birleşik Devletleri şunu bilmelidir ki; PKK'nın varlığı Irak’ın kuzeyini istikrarsızlığı demektir. O bölgedeki Kürt kardeşlerimiz rahatsız olduklarını özellikle Türkiye ile iyi ilişkiler isteyenler, Türkmenler Araplar PKK'nın varlığından açık ve net bir şekilde rahatsız olduklarını ifade etmişlerdir. Aynısı Suriye'nin kuzeyi içinde geçerlidir. Onun için Amerika Birleşik Devletleri PKK'ya PYD’ ye YPG’ ye hâmilik yapmaktan, onu koruyup kollamak da artık vazgeçmelidir. Amerika Birleşik Devletleri'nin coğrafyamızda, bölgemizde, kardeş İslam coğrafyasındaki yaptıklarından, Emperyalist emellerine ulaşmak için oluk oluk akan Müslüman kanından dolayı rahatsız olduğumuzu bir kere daha buradan net bir şekilde ifade etmek istiyorum. Diyorum ki, evli evine köylü köyüne... Amerika Birleşik Devletleri senin ne işin var Suriye'nin, Irak'ın Kuzeyinde? Türkiye'nin hemen sınırlarında Ortadoğu'da, İslam coğrafyasında. Sen buralarda olursan Türkiye Cumhuriyeti Devleti elbette ki var olacaktır. Öncelikle kendi varlığı için kendi milletin istiklali için daha sonra da kardeş coğrafyalardaki kardeşleri için 100 yıl önce biz aynı ülkenin vatandaşlarıydık.” dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici açıklamasını şöyle sürdürdü: “Amerika Birleşik Devletleri ve küresel güçlerin maşası olan PKK, PYD ve YPG eliyle yapmaya çalıştığı terör eylemleri sadece Suriye'nin ve Irak’ın Kuzeyi ile sınırlı değildir. Ondan sonraki amaç ve hedef bizim ülkemizin sınırlarıdır. Türkiye elbette ki bu konuda bilinçlidir ve bunun farkındadır. Şu anda atılan adımlarla hem oralardaki PKK yuvalarını yok etmek ama onun da ötesinde Hudut güvenliğimizi ve iç güvenliğimizi korumak ve terörden arındırmaktır. Yoksa Türkiye'nin başka ülkelerin hele ki kardeş ülkelerin toprağında bugüne kadar gözü olmamıştır bundan sonra da olmaz.” diye konuştu.

Siyasi Partiler ve Seçim Kanunu'nun demokratikleştirilmesi gerektiğini vurgulayan Genel Başkanımız, “Bu konuda bizim beklentimiz, ümidimiz ciddi adımlar atılacağı noktasındadır. Bir kere baraj sıfır olmalıdır. Siyasi Partiler yasası demokratikleşmelidir. Milletvekili belirlenmesi ve milletvekili dağılımı demokratik bir hale getirilmelidir. Seçimlerde adil bir propaganda imkânı sağlanmalıdır. Hazine yardımı ve seçim yardım aynı şekilde seçime katılan siyasi partilere adil bir şekilde dağıtılmalıdır. Buralarda Adalet sağlanmalıdır. Demokratikleşme sağlanmalıdır. Bu hususlarla ilgili uyum yasaları da bu hususlar öncelik verilerek düzenlenmelidir. Hızlı bir şekilde bunlarla ilgili uyum yasaları çıkartılmalıdır. Mutlaka ama mutlaka Türkiye'nin ivedilikle siyasi partiler Yasası’nın ve seçim kanunun demokratikleştirilmesine ihtiyacı vardır. Bunu yapmayanlar ve geciktirenler Türkiye'ye kötülük etmiş olurlar. Vebal altında kalırlar. 83 ten bugüne darbecilerin yaptığı anayasanın ürünü olan siyasi partiler ve seçim kanunuyla Türkiye maalesef bugünlere geldi. Bugüne kadar kim iktidar olduysa hepsinin bunda vebali vardır. Hiç birinin diğerine söyleyecek bir tek sözü yok. Sadece Büyük Birlik Partisi'nin bunda söyleyecek sözü var. Çünkü Büyük Birlik Partisi eline imkân geçirmedi. Artık burada el ele verilmeli ve Türkiye Türkiye’miz ve ülkemiz bu ayıptan kurtulmalıdır. Böyle bir şey olmaz. Dünyanın en yüksek seçim barajı olduğu ülkeyiz. Bu Türkiye’ye yakışmamaktadır. Bizimde bu konularla ilgili çalışmalarımız var. Bizde bu çalışmalarımızı önümüzdeki günlerde başta Adalet ve Kalkınma Partisi olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisine sivil toplum kuruluşu örgütlerimize, bir basın toplantısıyla kamuoyu ile paylaşacağız. Türkiye artık yeni bir sisteme geçmiştir ve yeni sistemde yeni siyasi partiler yasası ve seçim kanununa mutlaka ama mutlaka ihtiyaç vardır."dedi.

TEOG ile ilgili de açıklama yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bugün yüz binlerce öğrencimiz TEOG sınavına giriyorlar. TEOG sınavına giren öğrencilerimize başarılar diliyorum. Rabbim zihin açıklığı versin diyorum. Artık ülkemiz çocuklarının bu sınav stresinden, sınav maratonundan öğrencilerimizin kurtulması gerektiğini düşünüyorum. Türkiye'deki eğitim sisteminin maalesef problemleri var. Eğitimde problemini çözemeyen bir ülke diğer problemlerini çözemez. Bunu bilmeliyiz. Eğitime çok önem vermeliyiz. Öncelikle hedeflerimizden bir tanesi ülkemizin eğitim seviyesini yükseltmek olmalı. Eğitimin kalitesini yükseltmek olmalı. Hem milli ve manevi değerlere bağlı bir nesil ama aynı zamanda çağın bilimini de, ilmi de gelişmelerini de yakalamış bir nesil. İşte bu ikisinin de bir arada olduğu bir eğitim müfredatı oluşturmak zorundayız. Eğitim Yaz Boz tahtasına çevirmemeliyiz. Bir kere bu müfredat adam gibi yapılmalı ve ondan sonra uzun yıllar Türkiye bu eğitim programı müfredatı ile devam etmeli.” diye konuştu.

Fotoğraflar : DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, 3 MAYIS RUHUNUN MİLLİYETÇİ YÜREKLERDE BÜTÜN HEYECANIYLA VE SAMİMİYETİ İLE YAŞANMASI DİLEĞİNDE BULUNDU.
GÜVENLİK VE SAVUNMA İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI ÖMER ÇAĞIRICI VE BERABERİNDEKİ HEYET GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ'YE SORUNLARINI İLETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “AKPM’DE TÜRKİYE ALEYHİNE OY KULLANAN MİLLETVEKİLLERİ VATAN HAİNİDİR”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ANAMUHALEFET PARTİSİNE ÇAĞRIM. MAHKEME KAPILARINDA MİLLETİN KARARINA DİRENMEKTEN VAZGEÇİN”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ VE ÜST DÜZEY YETKİLİLERİMİZ 'ŞEHİT CENAZESİNDE'...
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.