GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ BUGÜN 20.45'TE KON TV'NİN CANLI YAYIN KONUĞU    -     GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ANAMUHALEFET PARTİSİNE ÇAĞRIM. MAHKEME KAPILARINDA MİLLETİN KARARINA DİRENMEKTEN VAZGEÇİN”
Genel Başkanımız Mustafa Destici CHP Genel Başkanı ve yöneticilerine seslenerek, “Mahkeme kapılarında milletin verdiği kararına direnmekten vazgeçin” dedi.

  Tes – İş Kongre Salonunda düzenlenen ‘Genel İstişare Kurulları Bilgilendirme Toplantısında’ konuşan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Ana muhalefet partisinin ''mahkeme kapılarında'' milletin vermiş olduğu kararı iptal etmek için verdiği mücadeleye tepki gösterdi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Benim muhalefet partisi genel başkanına, yöneticilerine çağrım şudur. 16 Nisan'da millet ‘Evet’ kararı vermiştir. Size düşen de artık mahkeme kapılarında milletin ‘Evet’ kararına karşı direnmekten ya da bu kararı itibarsızlaştırmaktan vazgeçmektir.” dedi.

EN BÜYÜK TEHLİKE; NİFAK TOHUMU EKMEKTİR
Ana muhalefet partisini Avrupa Birliği ülkelerindeki Türkiye karşıtı üyeleriyle temsilcileriyle işbirliği yapmaktan vazgeçmesi konusunda uyaran Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Artık milletle işbirliği yapın. Milletin kararını alın başınızın üstüne koyun. Millet kararını vermiştir. ‘Evet’ kararını zorlamanın kimseye bir faydası yoktur. Hele ki milleti sokağa dökmeye çağırmak, milleti kamplaştırma, karıştırma ve çatıştırma çağrılarında bulunmak kabul edilemez. Ülkemiz için en büyük tehlike PKK’dır. Daha sonra ikinci tehlikede milletin arasına sokulacak nifak ve fitne tohumlarıdır. Türkiye düşmanları, millet düşmanları bunu arzu etmektedir. Onun için uyanın ve kendinize gelin. Bu oyunlara alet olmayın. Emperyalist küresel güçlerin onların içerideki işbirlikçilerinin tezgâhlarında da prim vermeyin. Elbirliğiyle ülkemize ve milletimize kalkındıralım birliğine ve beraberliğine katkı sağlıyor varsa bir yanlış düzeltilir. Ama demokrasi, ama hukuk içerisinde elbirliğiyle düzeltilir. Başka yerlerde çözüm aramayalım.” diye konuştu.

'EVET ARTIK İDAM GELSİN'
Şırnak'ta PKK'nın düzenlediği saldırıda şehit düşen Piyade Üsteğmen Muhammet İsmail Kaya'nın cenaze törenine katıldığını ve şehidin babasının kendisine “Başkanım yeter artık idam gelsin” dediğini söyleyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Evet yeter artık idam geri gelsin” dedi.
  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bu idam artık gelsin. Milletimiz, meydanlar, halkımız, şehitlerimizin aileleri idamı istiyor. Bu devletin varlığına, ülkenin bütünlüğüne, milletin istiklalini ve istikbalini evlatlarımızın canına kast eden bu hainler için idam artık gelsin ve Allah'ın izniyle de gelecek. Büyük Birlik Partisi olarak başından beri kaldırılmasına karşı çıkmıştık. Kaldırıldığı gün bu tarafa idam cezası geri getirirsin diye mücadele ediyoruz. 2 milyondan fazla imzamız meclis dilekçe komisyonunda bekliyor. Sayın meclis başkanımızdan beklentimiz bunu artık meclis genel kuruluna indirmeleri. 2012 yılında yapmış olduğumuz referandumu sonucu %98 Evet yine mecliste bekliyor. Bunu diğer siyasi partilerle de paylaştık. Sayın Cumhurbaşkanının hem referandum öncesi hem referandum sürecinde hem de referandumdan sonra halkımıza yaptığı teşekkür konuşmalarında yine milletimizin idam cezası talebi en yüksek bir sesle dinlendirildi.  Meclis yeniden çalışmaya başladı. Derhal Adalet ve Kalkınma Partisi gurubuyla, MHP grubu tarafından ortak bir şekilde idam cezası meclise teklif edilmeli 367 üzerinde oy alırsa yasalaşmalı. Yoksa millete getirsinler bakalım Millet ne diyor ve tekrar referandum isteyenlere de alın size bir referandum daha deyip halkın önüne sandığı koymalarını Büyük Birlik Partisi olarak istiyoruz. Milletimiz istiyor, şehitlerimizin aileleri istiyor.  Bunu geciktirmeye hiç kimsenin de hakkın olmadığını buradan ilan ediyorum'' şeklinde konuştu.

KİM İÇİN İDAM İSTİYORUZ?
Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Kim için idam istiyoruz. Bizzat eylemi yapan, kurşunu sıkan, bombayı patlatan ve askerimizi, polisimizi şehit eden hain kahpe terör örgütü üyeleri ve onlara bu emri verenler için. Kızlarımızı, çocuklarımızı, kadınlarımızı kaçırıp tecavüz ettikten sonra öldüren cani sapıklar için. Diğeri de 15 Temmuz darbe gecesi gördüğümüz gibi, bizzat uçaktan bomba atarak helikopterden vatandaşlarımızın üzerine kurşun yağdıran ve bunun emrini veren hain ve katil darbeciler için mutlaka ama mutlaka idam cezası geri getirmesi gerekiyor. Neymiş efendim geriye işlemezmiş. Geriye işleyip işlemeyeceği hukuka bırakalım. Biz önümüze bakalım en azından bundan sonra hiç kimse bu tür suçların işlemeyi aklımın ucundan geçirmesin ve yapıyorsa bilsin ki bunun sonunda ilk İdam var ve can aldığı zaman canını vereceğini devlete kalkan başın kesileceğini bilsin.” ifadelerini kullandı.

İSTİHDAMA ÖNCELİK ŞART
İşsizlik rakamları ile ilgili de açıklama yapan Destici, “İşsizlik rakamları belki de Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyelerini görüyoruz. Resmi rakamlarda yüzde 13, ama gayri resmi rakamlarda yüzde yirmiye varan işsizlik var. Genç nüfusta bunun yüzde 30'ları gördüğünü görüyoruz. Toplumsal barışı ve güvenliğimiz için istihdam artırıcı tedbirlerin acilen alınması ve bu işsizlik belasından milletimizin bir an önce kurtulması ve mutlaka ama mutlaka iş sahibi yapılması gerekiyor. İşsizlik fonuna ayrılan paranın başka alanlarda değil istihdam meydana getirecek yatırımlara yönetilmesi lazım. Büyük Birlik Partisi olarak işsizlik fonunda biriken paranın bırakın yüzde 30'dan %50 çıkarılmasını bir kurşunun bile başka alanlarda harcanmasını doğru bulmuyoruz. O iş sizin hakkıdır. İşsize verilmelidir ve işsizliği yok etmek için istihdam meydana getirecek yatırımlara yapılmalıdır. Bu para buraya harcanmalıdır. Başka yere harcanmaz. Başka yere harcanırsa haram olur ve biz de bütün işsiz vatandaşlarımızla birlikte haram ediyoruz.” dedi.

BBP, 'ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT' DER
Büyük Birlik Partisinin Önce Ahlak ve Maneviyat diyen bir hareket olduğunu belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, “ Resulü Ekrem efendimiz ne diyor; ‘Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim.’ Onun için ahlaklı bir toplum ahlaklı bir millet hepimizin önceliğidir. Buna azami derecede dikkat etmemiz lazım ve bu hususta özellikle görsel ve yazılı basındaki gayri ahlaki yayınlara mutlaka dur demek lazım. Ey hükümet neyi bekliyorsunuz? Bu gayri ahlaki dizileri, gayri ahlaki evlilik programlarını ortadan kaldırmak için neyi bekliyorsun? Eğitim hepimizin yarası. Eğitimi halletmezsek hiçbir problemimizi halledemeyiz. Eğitim Yaz Boz tahtasına dönüştürülmüş vaziyette. Artık kalıcı bir eğitim politikasının belirleme ve uygulamaya geçirme vakti gelmiştir. Eğitim politikası milli olmalıdır. Elbette kökü burada olacak ama dünyadaki gelişmelere de çağın gelişmelerine de, bilimdeki gelişmelere de
Sonuna kadar açık olacak” diye konuştu.

Ana muhalefet partisi başta olmak üzere Milliyetçi Hareket Partisi milletvekillerine Büyük Birlik Partisi olarak teklif sunduklarını dile getiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “16 Nisan referandum sonuçlarına itiraz ederek AGİT’den 
Medet ummalarını bir an önce bırakmalarını faydalı gördüğümüzü buradan ifade etmek istiyorum. Uyum yasaları altı ay içerisinde çıkarılmak zorundadır. Bir hata yapıp sürece katkı sağlamayıp aziz milletimiz darbe anayasasıyla yeni kabul edilen sistem arasındaki tercih yapmak zorunda bırakıldı. Milletimiz ve biz darbe anayasasının değil hür seçimlerle oluşmuş milletvekilinin teklifi ettiği sistemin yanında durduk. Elbette bunun yanında duracağız. Gidip darbecilerin yaptığı anayasanın ya da sistem yanından duracaktır. Elbette durmayacaktır. Şimdi ise Hayır cephesinde olan muhalefet partilerinin yeni sürece hazırlıksız yakalandıklarını görüyoruz. Büyük Birlik Partisi kadar partimiz meclis dışında olmasına rağmen teklif sunuyor ama biz başta Ana muhalefet partisi olmak üzere diğer Hayır cephesinde olanlardan alternatif bir sistem teklifi ya da uyum yasaları ile ilgili bir teklif dahi göremiyoruz. Millet artık bunu görmek istiyor. Millet kavga istemiyor. Seçim bitti. Millet tercihini yaptı. Net bir şekilde evet dedi. 50 artı 1 yeterken 50 artı 1 milyon 400 bin dedi daha ne arıyorsunuz. Yenilgiyi kabul etmek için illa 5 milyonu farklı olması gerekiyor burada neyi kavgası yapılıyor. Biz bunu gerçekten anlayabilmiş değiliz.” şeklinde konuştu.

Milletin kararına her zaman saygı duyduklarını ve herkesin milletin kararına razı olmak zorunda olduğunu kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Milletin kararını mahkeme kapılarında itibarsızlaştırmaya, hafifleştirmeye hiç kimsenin hele ki ana muhalefet partisinin hakkı yoktur. Onlara da yakışmıyor. Milli irade demokrasinin gereği sandıktan çıkana razı olmaktır. Bu konu da Yüksek Seçim Kurumu bizim Anayasamıza göre yetkilidir. Mevcut yasa ve Anayasalara herkesin uyma ve rıza gösterme yükümlülüğü vardır." ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Biz burada muhalefete teklifimiz şudur; Uyum yasalarıyla daha demokratik ve kuvvetler ayrılığına katkı sağlayacak bir çalışma içine hızla girilmelidir. Bu konuda toplumun bilgilendirme fırsatını muhalefet partileri kaçırmamalıdır. Şayet şu dört madde talep ediliyorsa ve biz çok talep ediyoruz. Demokrasiye inanan, milli iradenin üstünlüğüne inanan, temsilde adaletin tam olarak sağlansın, yürütme istikrarlı olsun diyen, iyi niyetli olan herkesin bunu talep edeceğine inanıyoruz
 - Daha adil bir seçim sistemi.
 - Lider sultalarını engelleyen siyasi partiler yasası. 
 - Daha özgür bir basın.
 -  Tarafsız ve bağımsız bir yargı sistemi. Şimdi bunlar istiyor muyuz istiyoruz. Dolayısıyla bunları istemek sadece sözle ifade etmek yeterli değildir. Onun için bunlarla ilgili adımlar atmamız lazım. Şayet bu dört madde gerçekleşmezse, bunlar yapılmazsa 
 1- Hukukun üstünlüğü iki 
 2 - Demokratik bir siyaset alanı
 3 - Hür bir basın.
 4 - Verimli bir ekonomi 
 5 -  Akılcı bir uluslararası ilişkiler. 
 6 -  Barışçı bir sosyal atmosfer fırsatını tüm Türkiye kaçırmış olur.  Ve bunu da en çok bunu talep ettiğini ifade eden Muhalefet partileri eliyle kaçırmış olur. Eğer bunlar talep edilmezse bu fırsatı kaçırılmasına da katkı yapılmış olur. Biz onun için Diyoruz ki tercih sizin diyoruz ya AGİT,  vs gibi gerçek niyetlerin Türk milleti gibi hiçbir zaman iyilik yapmak olmamış odaklardan medet umanlar bırakıp bir an önce uyum yasalarını odaklanacak ya da sadece itiraz edecek bir milletin önüne proje sunamayanlar olarak hatırlayacaksınız ve böyle kalacaksınız. Muhalefet demek sürekli eleştirmek demek Muhalefet demek hep eleştirmek değil, yeni önerileri sunmak demektir. Bunu eleştiriyorsun da sen ne diyorsun? Senin teklifin ne? Somut bir teklif göremiyoruz?  Bunu ifade eden Hayır cephesinde bulunmuş olan siyasi partilerden."

SEÇİM KANUNU VE SİYASİ PARTİLER YASASI 
Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Başta ana muhalefet partisi olmak üzere tüm muhalefet partilerin seçim kanunu ve siyasi partiler kanunu değişmesi için, uyum yasaları süreci içerisinde mutlaka demokratikleştirilmesi lazım. Biz bunun talepkarıyız. Sonuna kadar, olana kadar da talep edeceğiz. Çünkü biz kendisi için değil Partisi'nin önceliği değil Devleti'ni, ülkesini Vatanını, milletini insanın öncelik yaparak siyaset yapıyoruz ve böyle yapmaya devam edeceğiz." 

'EVET'E KATKIMIZ ORTADA
Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Türk milliyetçilerinin, Ülkücülerin, Alperenlerin Evet'e katkısının adeta ellerinden gelip sıfırlayıp başarıyı başka yerlere havale etmek isteyenler var. Boşuna uğraşmayın. Teröre karşı mücadele eden ve bölge halkının muhatap alan bölge halkına daha mutlu bir gelecek ve huzur vaat eden siyaset kazanmış, Hendek siyaseti, müzakere siyaseti, sözde çözüm siyaseti kaybetmiştir. Bu referandumdaki Evet'in çıkmasında en büyük pay Türk milletinindir. Biz Evet verenleri de Hayır verenleri de etnik kökenine göre ya da mezhebi anlayışına göre bölmedik, bölmeyeceğiz. Hepsi bizim vatandaşımız. Bölmeye çalışanlar bu vatana ihanet edenlerdir. Bölmeye çalışanlar gizli PKK'cılık yapmaktadırlar. Bunu burada açıkça söylüyorum. Kürt oyu diye birşey olmaz.  Herkes bu büyük Türk milletinin ferdidir, hepsinin oyu da eşittir. Dolayısı oyları etnik kökenlere mezhebi göre ayırmak kimsenin hakkı değildir. Kimsede buna kalkışmasın. Bu Türkiye'ye zarar verir. Onların aklındaki oradan bir yol yapıp tekrar sözde çözüm sürecine hükümeti, iktidarı ya da Devleti masaya oturma çalışmaktadırlar. Terörle müzakere edilmez, terörle ancak ve ancak mücadele edilir.  Ama elbette ki bölge halkı muhatap alınmalıdır ve alınmıştır. Bundan sonra da daha güçlü bir şekilde alınacaktır. Artık Kürdü'yle Türküyle Lazı'yla Çerkez'iyle Alevi'siyle Sünni’siyle Solcusuyla sağcısıyla, iktidarıyla muhalefetiyle hep bir hep beraber daha özgür, daha eşit ve hukukun daha hâkim olduğu bir Türkiye için hepimizin elbirliğiyle çalışması ve uyum yasalarının bu yönde çıkması için hep birlikte gayret göstermemiz gerekir."

Büyük Birlik Partisi ve Alperenlerin Evet kararın arkasında sonuna kadar durduklarını ifade eden Destici, "Evet tercihini sandıkta çıkmasında da diğer Evet tercihinde bulunan kardeşlerimiz gibi vatandaşlarımız gibi birinci derecede rol oynamışlardır. Eğer matematik hesabına bakılacaksa Güneydoğu’dan gelen artı diye nitelendirdikleri oylar 400 bini bile bulmamaktadır. Oysaki Evet'in Hayırdan fazlalığı 1 milyon 4 yüz bindir. O oylarda Hendekçilerle masaya oturduğunuz, sözde çözüm süreci devam etseydi o oylar gelmez tam tersine 400 bin oy daha giderdi. Bu gelen Oylar terörle mücadele verilen bir destektir. Terörle mücadelenin ve teröristi bırakıp Batman'da Diyarbakır'da Şırnak'ta Hakkâri’de Urfa'da benim vatan sevdalısı millet sevdalısı bayrak sevdalısı Kürt kardeşlerimi muhatap alıp onlarla birlikte Omuz Omuza Teröre karşı yapılan mücadele sonucudur. PKK Evet diyordu diyorlardı. 16 Nisan'da ortaya çıktı. PKK tüm gücüyle hayır dedi. Bölgedeki arkadaşlarla gittik gezdik gördük hepsi Hayır diyordu. Ama milleti kafasını karıştırmaya ve milleti Hayır'a yönetmek için anti program yürütüldü."

''TÜRK İSLAM ÜLKÜCÜLERİNİN ADRESİ BBP''
Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Büyük Birlik Partisi'nin Türkiye'nin sigortası olduğunu Türk siyasetine ne kadar etkin ve sonucu direkt etkileyen bir Siyasi güç olduğu 16 Nisan'da da ortaya çıktı. Büyük Birlik Partisi Evet dedi ve Evet çıktı." dedi.
  Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Bütün Türk Milliyetçileri, Ülkücüler, Vatan Sevdalıları, Bu bayrağın altında bir ve beraber yaşama sevdası ortaya koyanlar herkes duysun ve bilsin ki Türk-İslam Ülkücülerinin yegâne adresi Büyük Birlik Partisidir ve Büyük Birlik Partisi sağın solun ne dediğine bakmayın. Büyük Birlik Partisi 24 yıldır nasıl başı dik, yüzü ak bir şekilde siyasetine devam ediyorsa, Türk siyasetinde var olmuşsa bundan sonra da Rabbimin yardımıyla sizlerin desteğiyle var olmaya devam edecektir. Bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın"

Genel Başkanımız Mustafa Destici son olarak, "Ülkemizin, Müslüman Kardeşlerimizin, Türk İslam Âleminin Miraç Kandili tebrik ediyorum. Mübarek üç aylar içerisindeyiz. Üç aylarınızı da tebrik ediyorum. Rabbim rahmetinden, bereketinden ve mağfiretin de istifade edenlerden eylesin.  Bu mübarek günümüz Müslümanların, İslam Dünyasının zulmünden, kargaşadan, kavgadan, gözyaşından kurtulmasına, birliğine beraberliğine ve kardeşliğinin pekişmesine vesile kılsın."

Fotoğraflar : 


DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, 3 MAYIS RUHUNUN MİLLİYETÇİ YÜREKLERDE BÜTÜN HEYECANIYLA VE SAMİMİYETİ İLE YAŞANMASI DİLEĞİNDE BULUNDU.
GÜVENLİK VE SAVUNMA İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI ÖMER ÇAĞIRICI VE BERABERİNDEKİ HEYET GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ'YE SORUNLARINI İLETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “AKPM’DE TÜRKİYE ALEYHİNE OY KULLANAN MİLLETVEKİLLERİ VATAN HAİNİDİR”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ANAMUHALEFET PARTİSİNE ÇAĞRIM. MAHKEME KAPILARINDA MİLLETİN KARARINA DİRENMEKTEN VAZGEÇİN”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ VE ÜST DÜZEY YETKİLİLERİMİZ 'ŞEHİT CENAZESİNDE'...
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.