GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ BUGÜN 20.45'TE KON TV'NİN CANLI YAYIN KONUĞU    -     GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
YANAR, 'BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İKBAL HESABI YAPMADI'
BBP Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, 16 Nisan'da yapılacak olan referanduma yönelik partimizin Gaziantep il başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Haşim Yanar, partisine referandum sürecinde iftiralar atıldığını kaydederek, BBP'nin ikbal hesabı içerisinde olmadığını söyledi.

BBP'nin pazarlık yapmadan karar aldığını belirten Yanar, şunları dedi:

"Büyük Birlik Partisi bilindiği 24 yıllık siyasi bir partidir ve bu 24 yıllık siyaset yapma serüveni içerisinde hiçbir zaman hiçbir ikbal kaygısına ya da ikbal hesabı cazibesine kapılmamıştır. Hiçbir zaman bir ikbal hesabı üzerinden bir duruş ortaya koymamıştır bugüne kadar. Bu yönüyle markalaşmış olan Büyük Birlik Partisi'nin özellikle bu referandum sürecinde birtakım hesaplaşmalar, görüşmeler, pazarlıklar sonucunda böyle bir karar aldığını ifade etmek yapılabilecek en büyük ayıptır. 

Sayın Genel Başkanımızın Sayın Cumhurbaşkanı ile yapmış olduğu görüşmede birtakım pazarlıklar yaptığı, sözler aldığı şeklinde karşımıza çıkan birtakım iftiralar esasında iftira yapanın kendi çirkinliğini çok net gösterisidir, başka hiçbir şey değildir. Büyük Birlik Partililer eğer şahsi ikbal üzerine siyaset yapmış olsalardı bundan önceki dönemlerde çok fırsatlar karşımıza çıkmıştı. Sayın Genel Başkanımıza vaktiyle yapılan birtakım tekliflerin şahidi benim. Bundan önceki siyasi parti liderlerine, partilerini kapatmak suretiyle teklif edilenlerin aynısı Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'ye de teklif edildiğinde Destici, 'Ben başında durduğum Büyük Birlik Partisi'ni kapatmam, kapattı dedirtmem ve hiçbir yere ilhak ettirmem' demişti. O yüzden Büyük Birlik Partisi'nin siyasetteki mevcudiyeti herkese lazım. Büyük Birlik Partisi hiçbir çıkar oyunu içerisine girmeksizin duruşunu ve mevcudiyetini muhafaza eden Büyük Birlik Partisi'nin varlığı Kürt'e de lazımdır, Türkmen'e e lazımdır, Alevi'ye, Sünni'ye de lazımdır. Diğer tüm siyasi partilere de lazımdır."

Referandumun sıkıntısız sonuçlanmasını isteyen Yanar, "İnşallah yapılan referandum sıkıntısız, kazasız, belasız sonuçlanır, milletimizin hayrına sonuçlar verir. Burada asıl olan velev ki bir anayasa değişikliği yapıldı ve bir sistem değişikliğine gidildi, velev ki istismar edildi bu millet her türlü istismara olduğu gibi bu konuda da gelişebilecek istismara karşı koyabilecek tarihsel birikime sahip bir millettir" dedi.

Yanar, konuşmasının ardından referandum sürecine yönelik partililerle sohbet etti.

DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
GÜRHAN, KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ’NİN ETKİNLİĞİNİN AÇILIŞINI YAPTI.
YELİS, 'UYUM YASALARI 6 AY İÇERİSİNDE ÇIKARILMAK ZORUNDADIR'
GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
‘YENİ SİSTEMDE YETKİ MİLLETE GEÇECEK'
YANAR, 'BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İKBAL HESABI YAPMADI'
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.