GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ BUGÜN 20.45'TE KON TV'NİN CANLI YAYIN KONUĞU    -     GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ GÜRHAN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un "Evet çıkarsa denize dökeriz" sözlerine ilişkin, "Parti olarak kendisini kınıyoruz. Biz İzmir'deyiz. Denize dökeceklerse buyursun, gelsinler biz oradayız. Bunların ağabeyleri bizi denize dökemedi. Eğer denize dökecek birilerini arıyorsanız, siz birlikte hareket ettiğiniz, dağlarda birlikte yattığınız PKK'yı denize dökün." dedi.

Gürhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ege Bölgesi illerini gezdiklerini, teşkilat üyeleriyle bir araya geldiklerini, halk oylamasında partisinin aldığı "Evet" kararı doğrultusunda teşkilatça çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.


Süreç içerisinde olumlu gelişmelerin yaşandığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Hayır' çadırını ziyaret etmesinin de bunun güzel bir örneği olduğunu vurgulayan Gürhan, "Fakat burada cumhurbaşkanına yöneltilen sorular doğru değildir, bunlar ayrımcılıktır, bu ülkede ayrımcılığı, mezhepçiliği, etnik kökenciliği hiç kimsenin kaşımasına gerek yok. Bunlar doğru şeyler değildir. Çünkü Türk'ü, Kürt'ü, Çerkez'i, Zaza'sı, Boşnak'ı, Alevi'si, Sünni'si, doğulusu ve batılısı hep birlikte büyük Türk milletidir. Herkesin bununla gurur duyması lazım." ifadelerini kullandı.


"Evet" kararının millet, devlet ve ülke için daha doğru olacağına inandıklarını savunan Gürhan, 16 Nisan'a kadar tüm güçleriyle çalışacaklarını bildirdi.
Gürhan, "Hayır" cephesinin, değişecek 18 maddeye ilişkin, "Üniter yapının bozulacağı, tek adamlık ve meclis yetkilerinin elinden alındığı" iddialarının doğru olmadığını, Anayasa'nın 3'üncü maddesindeki "Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür" ifadesi durduğu müddetçe "Üniter yapı bozuluyor" gibi açıklamaların yersiz olduğunu kaydetti.

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un "Evet çıkarsa denize dökeriz" sözlerine ilişkin de "CHP'li bir vekilin, 'denize dökeceğiz' şeklinde ifadeleri kullanması çok yanlıştır. Siyasetçilerin ülkeyi böyle germesi, ülkeyi farklı yerlere götürmesi demektir. Parti olarak kendisini kınıyoruz. Biz İzmir'deyiz, deniz dökeceklerse buyursun, gelsinler biz oradayız. Bunların ağabeyleri bizi denize dökemedi. Eğer denize dökecek birilerini arıyorsanız siz birlikte hareket ettiğiniz, dağlarda birlikte yattığınız PKK'yı denize dökün. Eğer onları dökmeden Türk milletini dökmeye kalkarsanız biz onlara müsaade etmeyiz." değerlendirmesini yaptı.

DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
GÜRHAN, KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ’NİN ETKİNLİĞİNİN AÇILIŞINI YAPTI.
YELİS, 'UYUM YASALARI 6 AY İÇERİSİNDE ÇIKARILMAK ZORUNDADIR'
GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
‘YENİ SİSTEMDE YETKİ MİLLETE GEÇECEK'
YANAR, 'BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İKBAL HESABI YAPMADI'
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.