GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ BUGÜN 20.45'TE KON TV'NİN CANLI YAYIN KONUĞU    -     GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ÇAYIR, '15 TEMMUZ GECESİ YAŞANANLARI 'PLANLI DARBE' DİYE HALKA SUNMAK DÜPEDÜZ SENARİSTLİK GEREKTİRİR
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı ve 12 Eylül Mağduru Ülkücüler Komisyonu Başkanı Remzi Çayır, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kontrollü darbe iddiasına ilişkin, "15 Temmuz gecesi yaşananları 'planlı darbe' diye halka sunmak düpedüz iyi bir senaristlik gerektirir.

Çayır, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin "kontrollü darbe" açıklamasına ilişkin AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

12 Eylül askeri darbesini ve 15 Temmuz darbe girişimini bizzat yaşadığını belirten Çayır, darbelerin bir daha yaşanmaması için insanların görüşü ne olursa olsun, aynı çizgide buluşması ve siyasi bir rant elde etmek için toplumu üzecek açıklamalardan uzak durulması gerektiğini vurguladı.

Çayır, "Partileri ne olursa olsun, burada sırf siyasi bir rant elde edeceğim diye veya farklı bir siyaset geliştireceğim diye gerçeklerin üzerini toprakla örtemezsin. Ben burada Kılıçdaroğlu'nu kınıyorum. 15 Temmuz gecesi yaşananları 'planlı darbe' diye halka sunmak düpedüz iyi bir senaristlik gerektirir. Herhalde senarist de kendisi olabilir. Ben bu bağlamda bu açıklamanın kendisine hiç yakışmadığını, eğer bildiği bir şey varsa bunu böyle şifreli konuşmasına hiç gerek yok. Çıkar, elinde belgeyle millete ve kamuoyuna her şeyi deşifre eder." diye konuştu.

"Darbecileri cesaretlendirir"

15 Temmuz darbe girişiminin ABD ve Avrupa ülkelerince böyle görülmediğini, darbeyi yaşayanın ise Türk milleti olduğunu kaydeden Çayır, "Kılıçdaroğlu bu ülkede yaşamıyor mu? 15 Temmuz gecesi neredeydi? İnsan biraz insaflı ve vicdanlı olur. Ben bu ifadeleri darbecileri cesaretlendirecek gibi görüyorum." ifadesini kullandı.

15 Temmuz'u Türk siyasetinde bir dönüm noktası ve milletin geleceğine el konulması olarak gören Çayır, şöyle devam etti: 

"Halk darbecilere, 'Ben seçtiklerime sahip çıkıyorum' dedi ama bu sahip çıkışı kimse şu veya bu şekilde başka yere çekemez. Kılıçdaroğlu veya bir başkası da olsa çekemez. Sırf kendisine siyasi rant elde etmek, konumunu farklılaştırmak veya amacına ulaşmak için bunu şu veya bu şekilde ifadelendiremez. '15 Temmuz' düpedüz bir darbedir hem de aleni bir darbe kalkışmasıdır. Askerin içindeki cuntanın, FETÖ'nün kalkışmasıdır. Bunu Kılıçdaroğlu'nun farklı bir boyuta taşımasını, talihsizlik veya bilgisizlik olarak görüyorum."

DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
GÜRHAN, KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ’NİN ETKİNLİĞİNİN AÇILIŞINI YAPTI.
YELİS, 'UYUM YASALARI 6 AY İÇERİSİNDE ÇIKARILMAK ZORUNDADIR'
GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
‘YENİ SİSTEMDE YETKİ MİLLETE GEÇECEK'
YANAR, 'BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İKBAL HESABI YAPMADI'
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.